NTP-TEHETSEG-23-0275 azonosítószámú, „Újgenerációs szemléletformálás – régi idők bölcsességének megismerése korunk eszközeivel” című projektzáró programja egy összetett, egész délutánt betöltő rendezvény kereteiben valósult meg. A projekt digitális bemutatójával indítottuk a műsort, majd több helyszínen, forgószínpad szerűen folytatódtak a programok:
Érzékenyítő foglalkozás: különböző fogyatékkal élők helyzetébe helyezkedhettek a résztvevők. Különleges vendég volt a fogyatékos kisfiú, aki saját történetét mesekönyvben foglalva ismertette meg a résztvevőkkel. A délután különleges spontaneitása volt, hogy a kerekesszékes gyermek a későbbi táncházba és népi játékokba is szinte teljes értékűen be tudott kapcsolódni.
Kencekeverde: gyógynövényes krémek, illatpárnák készültek természetes alapanyagokból. Elmondható, hogy ez volt a legnépszerűbb foglalkozás, hiszen mindenki egy saját készítésű gyógynövény krémmel, és annak saját tervezésű csomagolásával térhetett haza.
Gyógynövényfelismerés és kóstoló: a tanév során megismert gyógynövényeket ismerhették meg az érdeklődők játékos formában. Ehhez kiegészítő programként csatlakozott ugyanezekből a gyógyövényekből készült szörp és teakóstolás, illetve maguk a gyógynövények is jelen voltak, illetve hatásukról is rengeteget megtudhattunk.
Gasztronómia: a moldvai csángók legismertebb és leghétköznapibb ételét, a puliszkát vagy más néven a kukoricamálét készítettük el a rendezvényre, amit sósan és édesen, házi lekvárral is megkóstolhattak az idelátogatók. Táncház és hangszerbemutató a BEB zenekarral: A programban résztvevő tanulók segítségével a táncbemutatót tánctanítás követte. Az élő zene és a már sokak számára jól ismert táncok fergeteges hangulatot teremtettek, mindezt zenés népi játékokkal fűszereztük. A táncházat hangszerbemutató és népi ének zárta. Úgy véljük, ez a délután teljes mértékben összefoglalta az egész éves munkánkat, és komplex módon kivehette belőle részét minden idelátogató.