2023. február 15-én csütörtökön remek hangulatú, élőzenés táncházzal ijesztettük el a telet, csalogattuk a tavaszt. Az NTP-TEHETSEG-23-0275 azonosítószámú, „Újgenerációs szemléletformálás – régi idők bölcsességének megismerése korunk eszközeivel” című projekt megvalósítása keretében a Gyöngyöstarjáni Általános Iskola tanulói és családjaik egy interaktív táncházban vehettek részt, ahol a BEB zenekar húzta a talpalávalót. A résztvevők megismerkedhettek a moldvai csángó táncokkal, zenével, hagyományokkal, jellegzetes hangszereikkel. A mese köré felépített program során megtanulták a csángó táncok alaplépéseit, népi játékait. A táncok után a zenekar köré ültünk és vidám dalok kíséretében szólaltattuk meg a hangszereket, az érdeklődőbbek ki is próbálhatták azokat.

A csángó böjti ételek is terítéken voltak, így nem csak teli szívvel és lélekkel, hanem teli hassal is távozhattak a megjelentek.