Zánka 2022. ősz

Beszámoló:

Iskolánk 2022. szeptember 28-30-ig immáron harmadik alkalommal 3 napos zánkai kiránduláson vett részt. A táborozást az iskola tanulói minden évben izgatottan várták, és idén először már alsó tagozatos 3. és 4. osztályos gyerekek is jelentkezhettek.

A kicsik már hetekkel korábban türelmetlenül várták a kirándulást, és folyamatosan kérdezgették a nagyobbakat a táborról. Az izgalom egyre inkább fokozódott, ahogy közeledett az utazás napja. Reggel 7 órakor indultunk a gyöngyösi vasútállomásról, majd Vámosgyörkön átszálltunk a Budapestre induló vonatra. A Keleti pályaudvarról metróval utaztunk tovább a Nyugati pályaudvarra. Sokan először utaztak metrón és a mozgólépcső is. A vonaton előre lefoglalt helyünk volt, így mindenki kényelmesen el tudott helyezkedni, és önfeledten élvezhette az utazást.

A tábor vasútállomásától dottó kisvonatok vittek el minden táborozót egészen a regisztrációs épületig. Ezek után foglalhattuk el a szállást.

Első nap délután már játékos feladatokkal vártak bennünket, ami kellő hangulatot teremtett az esti Kávészünet zenekar koncertjéhez. Másnap sajnos esett az eső, de ez sem szegte kedvünket. A délutáni hajókirándulásra kisütött a nap, és még a Balatonba is bemerészkedtünk, igaz csak legfeljebb térdig, de így is élveztük a programot. Az  estét egy fergeteges koncert zárta, ahol mindenki önfeledten táncolt.

Sajnos elérkezett a búcsú napja. Szomorúan, de élményekkel gazdagon indultunk haza. Reméljük még lesz alkalmunk újra ellátogatni a zánkai Erzsébettáborba.