Tájékoztató a Csodaszarvas Program megvalósításáról

A Hatvani Tankerületi Központ 54,3 millió forint támogatást nyert „Csodaszarvas iskolai közösségi programok megvalósítása a Hatvani Tankerületben” című pályázatával. A Széchenyi 2020 programban az Európai Szociális Alap támogatásával szerveztük meg az informális közösségi programokat a Hatvani Tankerület 14 intézményének bevonásával.

A pályázat megvalósításának időszaka: 2021. 05. 01. – 2021. 09. 30.

A pályázat fő célja, hogy a gyerekek alap- és kulcskompetenciái, problémamegoldásuk fejlődjön, és az egészségtudatos magatartásuk formálódjon. A cél eléréséhez a tanárok informális és nem formális módszertant dolgoztak ki, és tesztelték pilot rendszerben. A módszertan kidolgozásában a pedagógusok az Oktatási Hivatallal szoros együttműködésben dolgoztak. A tematikus tanulási alkalmakat 2021 júniusának harmadik és negyedik hetében szerveztük meg, napközis és bentlakásos formában, 1164 tanuló részvételével. A szakmai tapasztalatok beépülnek majd az intézmények pedagógiai programjába is, ilyen módon hosszú távú eredménye is lesz a projektnek. A megvalósuló képzések hozzájárulnak a pedagógusok módszertani kultúrájának folyamatos fejlesztéséhez, a pedagógiai kreativitás előtérbe helyezéséhez. Emellett a programok támogatják az integrált oktatást, és a korszerű pedagógiai módszertanok szélesebb körű elterjedését.

A napközis és bentlakásos programok tartalmas időtöltést biztosítottak a diákok számára. Mindegyik más tematikával, de remek érzékkel szólította el az általános iskolásokat a tévé és az okoseszközök villódzó képernyői elől. A projektben részt vevő gyerekek olyan élményeket szereztek, amelyek segítik személyiségük fejlődését, képességeik kibontakozását és különféle kompetenciáik erősödését.

Ebben a két hétben diákjaink érdeklődésükhöz közel álló témákkal foglalkozhattak, élményszerű közösségi alkalmakon érdekes-értékes ismeretekkel bővült tudásuk.

Beszámoló:

A legjobb tábor

Nagy izgalommal vártuk a balatoni iskolai tábort. Számoltuk a napokat, mindenkinek erről a csodás lehetőségről meséltünk.
Végre eljött a várva-várt nap. Már az oda vezető úton remek hangulat volt, énekeltünk, beszélgettünk, felkészültünk az előttünk álló napok élményeire. A hosszas út végén várt ránk a csodálatos balatonfenyvesi tábor. Hatalmas fákkal teli parkban külön kis házakban lettünk elszállásolva, melyekben TV, légkondicionáló, hűtőszekrény, fürdőszoba és a ház előtt kis terasz is volt.  Mindenkinek nagyon tetszett a szállás és a tábor, mely közvetlenül a Balaton partján volt. Az ott dolgozók szeretete és vendéglátása, a Balaton szépsége elképesztő volt. Gyorsan teltek a napok. Mindennapjaink részévé vált a reggeli ébresztő remek tanáraink által, az ötszöri étkezés, melyet mindenki jókedvűen fogyasztott el vagy az étteremben, vagy a fák hűs árnyékában a kertben. Sor került sokunk életében először kenutúrára is. Egy csodás keszthelyi kiránduláson is részt vettünk, amely során rengeteg új élménnyel gazdagodtunk, mind a kastélyban, mind a balatoni hajókiránduláson. Esténként benti elfoglaltságokkal vidítottak fel bennünket tanáraink. Ügyességi játékokra is jutott időnk, új barátságokat kötöttünk más iskola gyerekeivel, együtt fociztunk, röplabdáztunk, csocsóztunk, pingpongoztunk és egyéb játékokkal szórakoztunk.
A tábor végére elképesztő barátságok alakultak ki, ezért is volt fájdalmas búcsút venni a tábortól. Rengeteg felejthetetlen élménnyel indultunk haza, és reméljük, hogy jövőre is lehetőségünk lesz újból átélni a tábor örömeit.
Köszönjük ezt a lehetőséget tanárainknak, szüleinknek, a tábor szervezőinek, akik lehetővé tették sokunk legjobb nyarát.

Erdős Anna 8. osztály Bálint Eszter Frecskó Petra 6. osztály

Napközis tábor

A napközis tábor 35 gyerek részvételével az iskolában került megtartásra. Ennek keretén belül egy napos kirándulást szerveztünk Egerbe, ahol az egri vár megtekintésén kívül, kincskereső játékban is részt vehettek. Városnéző nosztalgia kisvonattal megismerhették a város nevezetességeit és a Szépasszony völgyet is. A tábor ideje alatt a gyerekek napi 4-szeri étkezésben részesültek.

A Balatonfenyvesi bentlakásos táborba jelentkező 28 gyerek kirándulás keretében Keszthelyen a Festetics kastéllyal ismerkedhettek meg, tárlatvezető kíséretével. A várost nosztalgia kisvonattal járhatták be, és balatoni sétahajózáson is részt vehettek. A tábor ideje alatt napi 5-szöri étkezés biztosított. A táborban való részvétel a gyermekek részére teljesen ingyenes. A táborhoz kapcsolódó programok megvalósításához iskolánk további 192 000 Ft értékben kapott sportfelszereléseket, játékokat és kreatív készletet.

A táboroztatásban résztvevő pedagógusok:
Novákné Tóth Katalin, Pintér Zoltánné, Molnár Károly, Kovácsné Skoda Ildikó, Csomós Andrea, Csernyik Edina, dr. Szecskőné Ozsvárt Krisztina, Kovács Mónika, Lőrinc-Varga Csilla

2019. 09. 12.